Hallo, Wij hebben een am.staff van 7m en 2 jack russels van 15j en 5j.

Door Tinneke

Hallo, Wij hebben een am.staff van 7m en 2 jack russels van 15j en 5j. De jack van 5 en de am. Staff hebben de laatste weken al enkele keren in elkaar gehangen. Meestal ging dit om eten. Snoep hebben we afgeschaft omdat er over enkele kruimels ook al ruzie gemaakt werd. Daarstraks was ik met de am.staff gaan wandelen. Bij het terugkomen was het weer ruzie om geen duidelijke reden ?? Graag raad om onze 2 dames overeen te laten komen...

Reacties (6)

Diana

Hoi Tinneke, De 5 jarige Jack Russel wilt leider zijn en heeft daar ook de leeftijd voor. De Am. Staf wilt dit ook zijn. Dus beginnen met aangeven welke hond leider mag zijn. Je oudere hond heeft er niets mee van doen, maar heeft er wel stress van. De leider eet eerst, gaat als eerste naar binnen, krijgt als eerste een koekje etc. Misschien dat dit nu vanuit de verzorgers niet aangegeven word aan de hondjes en dat er daarom om elk klein dingetje een ruzie ontstaat. Kun je je hierin vinden?

peter

Klopt diana ik heb een am staff en een eng staff 2 fretten en een kat en mijn eng staff is de leiden en eider een weet hier zijn plek en loopt ook gewoon los, ik heb nu wel dat als mijn frettenn loslopen dat ik al het eten aan de kant zet, maar voor de rest als we blik voer eten gaat 1 van hun achter een hekje dat in ik huis heb geplaatst en dat bepalen zij zelf wie er achter het hekje eet dus wel appart en de voerbakken ook direct opruimen en dan pas het hek open.

Tinneke

Hallo Diana, Dit zou zeker waar kunnen zijn. Zijn nu sinds gisteren bezig met het in volgorde door de deur te gaan. Dit is wel een heel karwei met 3 honden die helemaal in de war zijn nu maar het is nu al minder chaotisch. Is het automatisch de oudste hond die 1st komt of moeten we rekening houden met het feit dat onze staffie het sterkste is? Voorlopig mogen ze ook niet op eigen houtje hun mand verlaten, tot de hiërarchie hen duidelijk is en ze ook wat beter luisteren. We hebben 2 jonge kindjes en dit is voor hun veiligheid, ben bang dat ze er eens per ongeluk tussen steken. Alvast bedankt, we gaan hier zeker mee verder, onze 2 dames gaan het nog een tijdje samen moeten redden en ze moeten het natuurlijk allemaal overleven ?? Zou jij ze samen uitlaten of apart?

Diana

Hallo Tineke, Blij om te horen dat het al beter gaat! De oudste hond gaat als eerste naar binnen en als laatste jouw Am. Stef. Omdat je kindjes hebt is het belangrijk de hondjes aan te leren niet in de buurt van het mensen eten te mogen komen. De kindjes kun je leren dat ze de hondjes zelf wegsturen door een geluid te maken (zoals kkksssttt). De hele familie heeft dan 1 geluid wat voor de hondjes betekend dat ze weg moeten. Hiermee plaats je jouw kinderen altijd boven de hondjes en ik vind dat met een grote hond wel belangrijk om direct aan te leren. Omdat je meerdere hondjes hebt gelden deze regels voor alle hondjes anders zou het niet eerlijk zijn. Samen uitlaten heeft wel mijn voorkeur is dat nu haalbaar voor jou om te doen? Als je er zelf stress van krijgt zou ik het niet adviseren. Mocht je er stress van krijgen zoek uit waar je stress van krijgt en probeer dat moment te veranderen. Als het je straks gelukt is heb je een geweldig team! Zeker een geweldig waakteam dat heb je nu al!

Tinneke

Hallo, samen wandelen is momenteel nog niet haalbaar. Apart wandelen lukt op het moment nog niet. Volgende week begint mijn oudste op school en dan zou dat moeten gaan. Ben net 2 dagen bezig geweest om mijn tuin appelvrij te maken, er was bijna ruzie over een appel dus... De benchen stonden over elkaar dus nu heb ik de veranda zo herschikt dat ze naast elkaar staan met een kast ertussen zodat ze elkaar niet zien en dus niet kunnen doodstaren tijdens het eten. Buiten tussen komen is nogal moeilijk heb ik gemerkt, als ons Nalu achter ons Kira gaat. Die blijft dan ook niet stilstaan en ons Nalu hoort niks meer precies. Ze had dezelfde fixatie en houding naar de hark toen ik wat bladeren aan het gritselen was. Maar daarbij kon ik mijn plaats opeisen en haar commanderen van weg te gaan. Na enkele keren had ze dit door en kon ik rustig verder doen. Op dit moment laat ik 1st de 2 jackskes buiten en dan ons Nalu. Bij het binnenkomen moet zij tot laatst wachten ook als zij al 1st aan de deur staat. Eens binnen blijven ze eigenlijk vrij braaf in hun mand liggen, soms zelfs met 3 in 1 mand gepropt. Sorry voor de lange berichten altijd, maar ik wil echt dat het werkt. We houden van al onze hondjes en zouden ze graag allemaal (in vrede) houden. Als je nog tips hebt hoor ik het graag... oh ja, wat betreft hondenschool, ik weet niet of de hondenschool bij ons ideaal is voor ons. Ze heeft daar in de puppyklas ook al 2x ruzie gemaakt en ik ben niet voor hun methodes met stropketting en bij het nekvel scharen en plat leggen. Wat denk jij daarvan? Groetjes en heel veel dank!!!

Tinneke

Hallo, Ik wou nog even een updaten geven. We zijn nu 4m verder en er zijn geen incidenten meer geweest. We durven ze weer met zijn allen alleen buiten te laten, wat met het goede weer dat er aankomt toch een luxe is ?? Uiteraard gaan we wel regelmatig ff kijken wat ze aan het doen zijn ?? ik wil iedereen nog bedanken voor alle tips! Groetjes Tinneke

Plaats een reactie

0 / 1000

Wil je een foto meesturen? .

Door te plaatsen ga je akkoord met de gebruiksvoorwaarden.

Ook zichtbaar worden op StartpuntHonden?

Bereik hondenliefhebbers die actief op zoek zijn naar een fokker, dierenarts, hondenschool of een nieuwe pup.

Kennel / fokker

Vertel over je kennel, plaats nieuwsberichten en advertenties.

Dierenartspraktijk

Vertel over je expertise en maak jouw praktijk vindbaar voor hondenbezitters.

Hondenschool

Laat zien welke cursussen je aanbiedt en maak jouw hondenschool vindbaar.

Advertentie

Bereik mensen die een pup of herplaatser zoeken.